Karo Kauçuk


Karo Kauçuk

Karo Kauçuk

Karo kauçuk adını geometrik şekil olan Kare ‘den alır. Koruma özelliği, darbelere karşı dayanıklı ve esnek bir yapıya sahip olması nedeniyle çocuk oyun parkları, üst geçitler, okul bahçelerinde kısacası hassasiyet ve koruma gereken tüm zeminlerde kauçuk zemin kaplamaları kullanılmaktadır. Karo kauçuk, kullanım ve uygulama açısından kolay olması nedeni ile piyasada en çok üretilen ve satılan kauçuk zemin kaplamadır.

Karo Kauçuk kullanılan malzemeler dikkate alındığında iki ’ye ayrılır.

  1. EPDM Karo Kauçuk
  2. SBR Karo Kauçuk
Karo Kauçuk Ölçüleri  
40 x 40 x 2 cm 50 x 50 x 2 cm
40 x 40 x 2,5 cm 50 x 50 x 2,5 cm
40 x 40 x 3 cm 50 x 50 x 3 cm
40 x 40 x 4 cm 50 x 50 x 4 cm

 Karo Kauçuk Zemin’e Uygulama Nasıl Yapılır?

Öncelikle kauçuk zemin uygulaması yapılması istenilen alan iyice incelenmeli ve alanın şapının düzgün olup olmadığı, helikopter betona sahip olup olmadığı analiz edilmelidir. Unutmayın ki zeminimiz ne kadar düzgün ve kusursuzsa uygulama başarınız ve görselliğinizde o kadar yüksek olacaktır.

Başarılı bir kauçuk zemin uygulaması, için hava sıcaklığı ve yağış olup olmadığı da çok önemlidir. Hava sıcaklığı minimum 16 derece, yağışsız olmalı ve rölatif mekan rutubeti % 65 olmalıdır. Kauçuk zemin kaplamaları uygulama başlatılmadan ilgili alana getirilip, üst üste konularak belirli bir müddet bekletilmek yoluyla ortam şartlarına uyumları sağlanılmalıdır. Şimdi her şey hazır ve nasıl başlayacağım sorusu ise şu şekilde cevap bulur; alan tel fırça veya süpürgelerle iyice temizlenir. Daha sonra çift kompetandlı 10 kg’lık A ve B bileşenlerinden oluşan tutkal birbirine homojen hale gelinceye kadar iyice karıştırılırlar. Düzgün ve uygun şartlara haiz beton üzerine tutkalınızı döktükten sonra uygun hızda kauçuk zemin kaplama materyalleri ilgili alana yapıştırılır ve fazlalıklar kesilerek kompakt ve şık bir görüntü elde edilir.

Karo Kauçuk Nerelerde Kullanılır?

Çocuk oyun parkları, sulu zemin parklar, temalı parklar ve eğlence parkları, İlkokullar, ana okulları, liseler ve üniversitelerde, Toplum istifadesine sunulan yürüyüş yolları ve dinlenme alanlarında, Kış turizminde önemli yer tutan kayak merkezlerinde, resortlar da, Dört mevsim kullanıma imkan sunan golf kulüpleri, Fizik rehabilitasyon alanları için hastanelerde, Hayvan sağlığı için barınaklarında, ahırlarında, besi çiftliklerinde dinlenme ve süt arıtımı için, Atların eklem rahatlamaları için at padokların da, Atış poligonlarında arka duvar, alt zemin, yan duvar ve tavanları için, Yaşlılarımızın huzur evlerinde düşme yaralanmalarına karşın, Fizik rehabilitasyon merkezlerinde iyileşme sürecinde, Fitness spor salonlarında ağırlıkların düşmesi halinde zeminin korunması maksadıyla, Koşu alanları, yürüme yollarında ve emniyetli bisiklet yollarında, Araç garajlarında bireysel ve sosyal kullanıma açık olarak, Tatil turizminde sulu oyun parklarında özellikle havuz çevrelerinde, Üst geçitlerin köprü kısımları ve merdivenlerinde,